Betlejemskie Światło Pokoju w mieście i powiecie

etlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło sztafetę po naszym powiecie.

Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego jest w tym roku przekazywany pod hasłem “Światło Nadziei” Niesie ze sobą przesłanie nadziei na lepsze jutro, aktywnego oczekiwania na przyszłość oraz motywacji do działania i pokonywania trudności obecnych w naszym życiu.

Instruktorzy z sokołowskiego hufca przekazali również Światło Nadziei do instytucji samorządowych, parafii oraz ośrodków oświaty  w naszym mieście i powiecie.

Komendant Hufca phm. Sławomir Pasik podczas wizyty w Urzędzie Miasta podarował Płomień panu Burmistrzowi Bogusławowi Karakuli. Podczas wizyty w Starostwie Światło przekazane przez pwd. Mateusza Pasika otrzymała Pani Starosta Elżbieta Sadowska. Natomiast przy okazji spotkania w Urzędzie Gminy Płomień Nadziei został przekazany w ręce Wójta Gminy Sokołów Podlaski pana Janusza Kura.

W biurze Nadleśnictwa Sokołów Podlaski Betlejemskie Światło Pokoju z rąk Komendanta Hufca odebrał Nadleśniczy Robert Płocki.

Światło Nadziei zostało przekazane do parafii podczas niedzielnych nabożeństw przez harcerzy z Hufca ZHP Sokołów Podlaski. Wiernym z Parafii p.w. Niiepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim Światło przekazali harcerze z 9 SDH “Orleta”, wiernym z Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego Światło przekazali harcerze z 13 SDH Cichociemni oraz zuchy z 13 GZ Mali Odkrywcy wraz z Zastępcą Komendanta Hufca phm. Katarzyną Nawacką natomiast do wiernych z Parafii św. Jana Bosco Betlejemskie Światło Pokoju przekazały zuchy z 3 GZ Dzielne Plastusie wraz z Komendantem Hufca phm. Sławomirem Pasikiem oraz skarbnikiem hufca phm. Marzeną Pasik. Harcerze z 22 GDH Azymuty oraz zuchy z 22 GZ Łowcy Przygód przekazali Światło do parafii w Jabłonnie Lackiej, Wirowie, Czekanowie oraz Gródku. Druhny oraz druhowie z 25 DH Łazy przekazały Światło w parafiach w Sterdynii oraz Łazowie,. Do parafii w Zembrowie Światło przekazali harcerze z 45 DH Cienie. Harcerze z 87 WDH “Promienie” przekazali Światło w parafii w Czerwonce.

Mamy nadzieję, że Płomień Nadziei zagości w jak największej ilości domów i zapłonie przy stole podczas wigilijnej wieczerzy.

1 thought on “Betlejemskie Światło Pokoju w mieście i powiecie”

Comments are closed.