Harcerski start 2023/24

2 września spotkaliśmy się na terenie Sokołowskiego Domu Harcerza, aby podsumować Harcerską Akcję Letnią oraz uroczyście rozpocząć rok harcerski 2023/2024.

Przed rozpoczęciem ogniska odbył się uroczysty apel, podczas którego odbyło się przekazanie sznura drużynowego 44 SDW „Horyzont”. Wieloletnia drużynowa phm. Agnieszka Karakula przekazała funkcje swojemu wychowankowi dh. Kacprowi Wyszomierskiemu. Nie obyło się bez chwili wzruszenia.

Po apelu udaliśmy się na miejsce ogniska. Obrzędowe ognisko rozpalone zostało przez Komendanta Hufca phm. Sławomira Pasika oraz pwd. Mateusza Pasika, komendanta tegorocznego obozu.

Prowadzący ognisko dh Mateusz ramach gawędy poprosił uczestników tegorocznego obozu „Wakacje w kosmosie” w Sztutowie o opowiedzenie swoich najlepszych obozowych przygód. Nie zabrakło również harcerskich pląsów oraz piosenek. Obrzędową część ogniska zakończyliśmy kręgiem przyjaźni.

Po części oficjalnej, w ramach niespodzianki zorganizowanej przez Komendę Hufca, wszyscy mogliśmy upiec nad ogniskiem kiełbaskę.

Naładowani pozytywną energią rozpoczynamy pracę w nowym roku harcerskim!