Filmowa podróż podczas XII Biwaku DMB „Gala Oskarów”

W ubiegły weekend harcerze z Sokołowskiego Hufca spotkali się na corocznym biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej w Publicznej Szkole nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod tytułem „Gala Oscarów”. Trzy dni upłynęły pod znakiem braterstwa i dobrej zabawy. Ponad 140 harcerzy przeniosło się do wielkiego świata kina i rozpoczęło rywalizację o najbardziej znaną nagrodę filmową – Oscar. Członkowie każdego patrolu wcielili się w bohaterów znanych filmów i przez cały biwak nie wyszli ze swoich ról.

Biwak rozpoczął apel, podczas którego drużynowi zameldowali obecność jednostek. Uczestnicy już w czasie apelu zostali wprowadzeni w fabułę biwaku. Następnie rozpoczęła się wieczorna gra, w której patrole bawiły się na terenie szkoły. Patrole kompleksowo przygotowywały się do odegrania sceny z wybranego filmu – poprzez napisanie scenariusza, wykonanie rekwizytów, kończącz na charakteryzacji. Gra zakończyła się Wielką Bitwą Spektakli, która dostarczyła masę emocji, zabawy i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

W sobotę wczesnym porankiem harcerze wyruszyli na grę terenową. Na każdym punkcie przenosili się w świat innego filmu. 13 patroli stanęło przed szeregiem wyzwań, takich jak wykonanie kamuflażu, który pozwolił im uniknąć spotkania z Predatorem, poszukiwanie skarbów z piratem prosto z karaibskich wód, Jackiem Sparrowem, strzelanie z łuku sławnego Robin Hooda czy pomoc w rozwiązaniu zagadki detektywa wszechczasów, Sherloka Holmesa. W czasie gry harcerze zjedli pyszny obiad w restauracji Bulwar.

Po zakończonej grze przyszedł czas na uroczysty kominek, podczas którego nie zabrakło przemyśleń na temat idei Dnia Myśli Braterskiej. W świeczowisku wzięły udział zaproszeni goście: zuchy, rodzice oraz instruktorzy, z Komendantem Hufca phm. Sławomirem Pasikiem na czele. Świetnej zabawy dostarczyły również pląsy oraz oczywiście niezawodne harcerskie piosenki. Zuchy z „Dzielnych Plastusiów” oraz harcerze z „Duchów Lasu” przygotowały dla wszystkich niespodzianki z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Natomiast zuchy z 13 GZ „Mali Odkrywcy” już w DMB przygotowały życzenia w formie filmu oraz kartek dla wszystkich w SDH. Kominek zakończony został tradycyjnym kręgiem przyjaźni.

W niedzielę uczestnicy wzięli udział w apelu kończącym, podczas którego ogłoszony został zwycięzca Wielkiego Oscara, którym był patrol „Krewniacy Adamsów” z 92 ŻSDH NS „Duchy lasu” i 93 MSDH NS „Duchy lasu”. Drugie miejsce po weekendowych zmaganiach zajął patrol „Hotel Transylwania” z 44 SDW „Horyzont”, a trzecie miejsce należało do patrolu „10 twarzy Barbie” z 33 SDH „Avanti”. Jednak wszystkie patrole świetnie się spisały, dlatego każdy z nich zastał nagrodzony mniejsza statuetką.

Na apelu rozstrzygnięty został również „Braterstwo”, który został ogłoszony podczas ostatniego biwaku. W ramach konkursu Komenda Hufca nagrodziła drużynę, która najbardziej aktywnie współdziała z innymi drużynami, a drużynami tymi zostały 92 ŻSDH NS „Duchy lasu” i 93 MSDH NS „Duchy lasu”. Gratulacje dla wszystkich zwycięzców oraz nagrodzonych i do zobaczenia już niedługo!