Finał akcji “I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

4 grudnia reprezentacja Komendy Hufca ZHP Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka odwiedziła sokołowski szpital, aby przekazać prezenty dla Oddziału Pediatrycznego zebrane podczas akcji “I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.

Akcja została zorganizowana przez Komendę Hufca, a pomysłodawcami byłi phm. Aneta oraz hm. Grzegorz Nowotniak, drużynowi 92 ŻDNS NS “Duchy Lasu” oraz 93 MSDH NS “Duchy Lasu”. Dodatkową motywacją był przypadający 5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Przez cały listopad harcerze i zuchy na swoje zbiórki przynosili artykuły w postaci zabawek, książeczek, kredek, puzzli, flamastrów, farb, plasteliny, gier, kolorowanek i innych artykułów plastycznych, którymi można obdarować dzieci.

W akcji wzięli udział harcerze i zuchy z sokołowskiego hufca oraz uczniowie szkół:

– 92 ŻSDH NS “Duchy Lasu”,

-93 MSDH NS “Duchy Lasu”,

– 3 GZ “Dzielne Plastusie”,

– 13 GZ “Mali Odkrywcy”,

– 22 GZ “Łowcy Przygód”,

– 14 DH “Sokoły”,

– 33 SDH “Avanti”,

– 13 SDH “Cichociemni”

– 87 WDH “Promienie” wraz z uczniami Zespołu Oświatowego w Grochowie Szlacheckim,

– 22 GDH “Azymuty”,

– 13 SDH Cichociemni,

– 45 DH “Cienie” wraz ze społecznością Szkoły Podstawowej im.H.Mniszek w Sabniach oraz Przedszkola w Sabniach,

– 91 SDH “Tanijas”.

W Domu Harcerza wszystkie podarunki zostały posegregowane oraz zapakowane do pudełek oraz toreb.

Prezenty zostały wręczone w holu Izby Przyjęć w obecności Pani Dyrektor Marii Sikorskiej, Przewodniczącej Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Urszuli Krzymowskiej oraz pracowników Oddziału Pediatrycznego dr Teresy Marszow i pani Zofii Woźniak.

Trafią one do najmłodszych pacjentów Szpitala w ramach m.in prezentów mikołajkowych, a także do Kącika Dziecięcego czy do Punktu Szczepień.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, a przede wszystkim dziękujemy rodzicom zuchów i harcerzy. Cała akcja nie udałaby się, gdyby nie Wy! Mamy nadzieję, że te podarunki wywołają uśmiech na twarzach najmłodszych.