Harcerska Gra Miejska

UDOSTĘPNIJ
/
167

W sobotę 23 października na terenie naszego miasta odbyła się Harcerska Gra Miejska.

W sobotniej grze, przygotowanej przez harcerzy z 9 SDH “Orlęta”, wzięło udział 6 patroli z następujących drużyn: 3 GZ “Dzielne Plastusie”, 14 DH “Sokoły”, 9 SDH “Orlęta”, 22 DH “Azymuty”, 91 SDH “Tanijas”. Wspólny patrol stworzyli harcerze z 13 SDH “Cichociemni” oraz 44 SDW “Horyzont”

Na poszczególnych punktach gry harcerze i zuchy, poprzez wykonywanie zadań odkrywali zalety, które powinien posiadać harcerski wzór. Każdy z patroli na starcie otrzymał list oraz mapę. Treść listu naprowadziła harcerzy na ślad jednej cechy, która łączy zuchy i harcerzy, a która czeka w skrzyni na końcu trasy.

Zadania, które wykonywali uczestnicy były połączone z cechami idealnego druha.

Patrole próbowały swoich sił w przejściu labiryntu, rzutach do celu oraz wyścigu w workach. Harcerze mieli okazję wykazać się też znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, a także umiejętnościami kulinarnymi oraz znajomością języków obcych w zadaniu polegającym na rozpoznaniu piosenki.

Na końcu gry na każdy z patroli czekała skrzynia z cechą, która łączy zuchy i harcerzy. Ta cecha to zamiłowanie do słodkości!

Wszystkie patrole świetnie bawiły się przy wykonywaniu zadań i starały się je wykonać jak najlepiej.

Po podliczeniu punktów końcowa klasyfikacja prezentuje się następująco:

1 miejsce: 3 GZ “Dzielne Plastusie”

2 miejsce: 13 SDH “Cichociemni” oraz 44 SDW “Horyzont”

3 miejsce: 14 DH “Sokoły”

Gratulacje dla zwycięzców!