Nasi harcerze częścią Drużyny Reprezentacyjnej ZHP podczas Uroczystości Centralnych

W czwartek, 11 listopada, w całej Polsce świętowaliśmy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Warszawie, na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza, odbyły się centralne obchody z udziałem najwyższych władz państwowych, dowódców wojskowych oraz przedstawicieli związków i stowarzyszeń kombatanckich.

Hufiec ZHP Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka został wyróżniony i otrzymał propozycję wzięcia udziału w uroczystościach w Warszawie jako część Drużyny Reprezentacyjnej Związku Harcerstwa Polskiego i wspólnie z Hufcen ZHP Doliny Liwca im hm Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie reprezentował Związek Harcerstwa Polskiego.

Sokołowskich harcerzy reprezentowała 9 SDH “Orlęta” im.Szarych Szeregów Członkowie drużyny pełnili służbę podczas uroczystości oraz jako członkowie pocztów sztandarowych.

To dla naszego hufca zaszczyt i ogromne wyróżnienie. Z dumą oglądaliśmy harcerzy z okołowskiego hufca reprezentujących władze centralne ZHP podczas tak ważnego wydarzenia.

Fot. Sebastian Zdziebłowski/ ZHP