Sadzenie lasu w Leśnictwie Repki

Podczas minionego weekendu, w sobotę 16 października, harcerze oraz zuchy z Hufca ZHP Sokołów Podlaski wzięły udział w akcji sadzenia lasu na terenie Leśnictwa Repki.

Pod opieką instruktorów: hm. Grzegorza Nowotniaka, phm. Anety Nowotniak oraz pwd. Mateusza Pasika harcerze z: 9 SDH “Orlęta”, 92 ŻSDH NS “Duchy Lasu”, 93 MSDH NS “Duchy Lasu”, 33 SDH “Avanti”, 91 SDH “Tanijas”, 44 SDW “Horyzont”, 13 SDH “Cichociemni” oraz zuchy z 3 GZ “Dzielne Plastusie” stawili się rankiem  w punkcie leśnym w okolicy Repek.

Przywitali ich leśniczy Leśnictwa Repki: pan Mirosław Wiśniewski i Jakub Gregorczyk, którzy przedstawili zasady oraz sposób sadzenia nowych sadzonek.

Po wprowadzeniu panowie przekazali harcerzom 500 sadzonek świerku, na posadzenie których harcerze mieli spokojne 4 godziny, jednak sokołowskim chwatom zajęło to tylko godzinę!

Po zakończonej pracy panowie leśniczy w ramach podziękowania za pracę zaprosili uczestników akcji na ognisko z pysznymi kiełbaskami z ketchupem.

6 punkt Prawa Harcerskiego mówi: “Harcerz szanuję przyrodę i stara się ją poznać.” Sobotnia akcja sadzenia lasu była dla wszystkich świetną integracją, a także doskonałą lekcją przyrody w praktyce.