Sokołowscy Instruktorzy Godni Naśladowania

W dniach 17-19. września odbyły się 29. Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP, których gospodarzem był Hufiec ZHP „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim. Wyzwanie przeżycia harcerskiej przygody przyjęły reprezentacje jednostek naszego hufca – 33 SDH “Avanti”, 44 SDW “Horyzont” , 91 SDH “Tanijas”, 22 DH “Azymuty” oraz 22 GZ “Łowcy Przygód”.

Podczas tegorocznych 29. Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP już po raz czwarty Chorągiew Mazowiecka ZHP zorganizowała Galę „Instruktor Godny Naśladowania”. Jej celem jest promowanie instruktorów ze środowisk harcerskich zasługujących na wyróżnienie za swoją służbę w minionym roku kalendarzowym. Z powodów pandemicznych nie odbyła się ona w poprzednim roku, w związku z tym, na tegorocznej spotkali się wszyscy nagrodzeni.

To wyjątkowe odznaczenie w roku 2020 otrzymała nasza była druhna komendant hm. Bożenna Hardej, a w tym 2021 roku druhna phm. Marzena Pasik – drużynowa i skarbnik hufca. Odznaczenie wręczył Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego hm. Grzegorz Woźniak, a statuetkę Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP hm. Cezary Supeł. W auli podczas wręczania honorowych odznak nie mogło zabraknąć Komendanta Hufca ZHP Sokołów Podlaski phm. Sławomira Pasika oraz naszej reprezentacji 29. DChM – 33 SDH Avanti z drużynowym pwd. Mateuszem Pasikiem. Komendę hufca reprezentowała dh. phm. Katarzyna Nawacka. Galę uświetnił koncert słynnego harcerskiego zespołu wokalno-instrumentalnego “Wołosatki”.

Gratulujemy naszym Druhenkom – jesteśmy z Was dumni !!!